Fjalë Kyçe

Tërmet në Kosovë!

Tërmet në Kosovë!

Prizreni dhe Dragani janë goditur nga 2 termete pak minuta më herët, shkruan Gazeta Metro.

Brenda pak minutave disa qytete jugore të Kosovës janë goditur nga tërmeti.

Faqja e specializuar për tërmete All Quakes – EMSC, njofton se Prizreni është goditur me tërmet 4.2 shkallë të Rihterit.

Kurse, komuna e Dragashit është goditur me tërmet prej 3.9 shkallë.

Ndryshe, termet sot ka pasur edhe në pjesën veriore të Shqipërisë.