Fjalë Kyçe

Tërmeti në Durrës më i forti në 30 vitet e fundit, ka edhe dëme materiale

Tërmeti në Durrës më i forti në 30 vitet e fundit, ka edhe dëme materiale

Një tërmet i fuqishëm ka shkundur vendin tonë. Sipas raportimeve të para të ardhura në redaksinë e Top Channel epiqendra ishte në Durrës, ka njoftuar ministria e Mbrojtjes.

Mësohet se tërmeti ishte 5.8 ballë. Tërmeti ka prekur të gjitha zonat e Shqipërisë, në Lushnjë, Lezhë, Korçë, Bulzqizë, Gjirokastër, Shkodër dhe Fieri.

Video dhe foto të shumta kanë ardhur pranë redaksisë tonë. Një tërmet që u pasua nga një i dytë, tronditi të gjithë Shqipërinë dhe njerëzit kudo kanë dalë jashtë nga banesat e tyre apo kudo që ata janë ndodhur.

Në përditësim….

Tërmeti me magnitude 5.8 Rihter dhe intensitet mbi 7.5 balle, 30 km ne veri të Durrësit, në bregdet afër Kepit Rodonit. Tërmeti më i forte ne 20-30 vitet e fundit.