Fjalë Kyçe

Thaçi deklarohet pas takimit me Mogherinin dhe liderët e rajonit

Thaçi deklarohet pas takimit me Mogherinin dhe liderët e rajonit

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka njoftuar se mbrëmë ka marrë pjesë në darkën e shtruar nga përfaqësuesja BE-së, Federica Mogherini, së bashku me liderë të vendeve të tjera të rajon.

Sipas Thaçit, në këtë takim u rikonfirmua edhe një herë përkushtimi i shteteve të rajonit për paqe dhe stabilitet, për zhvillimin e integrim në Bashkimin Evropian.