Fjalë Kyçe

Thaçi për vrasjen e 7 vjeçarit: Është tronditur opinioni në Kosovë dhe Zvicër

Thaçi për vrasjen e 7 vjeçarit: Është tronditur opinioni në Kosovë dhe Zvicër

Për vrasjen e shtatë vjeçarit kosovar në Basel të Zvicrës, ka reaguar edhe presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi.

Thaçi, ka thënë se kjo vrasje ka tronditur gjithë opinionin në Kosovë dhe Zvicër, shkruan Gazeta Alo.

Ai ka thënë se e gjithë Kosova dhe Zvicra do të lutet për të.

Postimi i tij i plotë:

Vrasja makabre e shtatëvjeçarit në Bazel, ka tronditur gjithë opinionin në Kosovë dhe Zvicër. Në këto momente shumë të rënda, ndaj dhimbjen me familjen e Mergimit. E gjitha Kosova dhe Zvicra do të lutet për të! HTH/Gazeta Alo/