Fjalë Kyçe

Thaçi: Të mrekullueshëm dhe të pamposhtur futbollistët tanë

Thaçi: Të mrekullueshëm dhe të pamposhtur futbollistët tanë

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, sot ka qenë prezent në stadiumin “Fadil Vokrri” afër Dardanëve, shkruan GazetaAlo.

Ndeshja Kosovë-Bullgari ka përfunduar 1:1, ndërkaq Thaçi shpreh përkrahje për sportistët e përfaqësueses së Kosovës.

“Të mrekullueshëm dhe të pamposhtur futbollistët tanë. Kosovën, ballëlartë po e çojnë drejt kualifikimeve në Euro 2020” është shprehur ai./GazetaAlo/