Fjalë Kyçe

Thaçi uron Krishtlindjen ortodokse

Thaçi uron Krishtlindjen ortodokse

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi ka uruar Krishtlindjen ortodokse.

Përmes një postimi në Facebook, presidenti ka uruar të ketë më shumë paqe dhe begati në familjet e besimtarëve ortodoksë.

Postimi i Thaçit:

Të gjithë besimtarëve ortodoksë u shpreh urimet më të mira në ditën e Krishtlindjes së tyre. Le të ketë edhe më shumë paqe, lumturi dhe begati në familjet e tyre.

Gëzuar kjo ditë e shenjtë.