Fjalë Kyçe

Thaçi uron presidentin e ri të Venezuelës

Thaçi uron presidentin e ri të Venezuelës, e fton ta vizitojë Kosovën

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka uruar presidentin e ri të Venezuelës, Juan Guaido për marrjen e postit.

I pari i shtetit në mesazhin e tij në Twitter shkroi se “ Kosova dje ka njohur tranzicionin e bërë në Venezuelës, në linjë me politikat dhe vlerat që ne i shpërndajmë”.

Thaçi shprehet i lumtur për rënien e diktaturës në atë vend dhe ftoi kreun e ri të Venezuelës që së shpejti ta vizitojë Kosovën, dhe së bashku të nxisin marrëdhëniet mes dy vendeve.

Juan Guaido, lider i opozitës që u vetshpall president pas protestave kundër ish presidentit, Nicolas Maduro.