Fjalë Kyçe

Tifozët kosovarë festojnë rrugëve të Southampton para fillimit të ndeshjes

Tifozët kosovarë festojnë rrugëve të Southampton para fillimit të ndeshjes

Një grup i tifozëve të Kombëtares së Kosovës sot gjatë ditës kanë filluar feston në Southampton, ku Kosova përballet me Anglinë për kualifikimin në Euro 2020.

Për më pak se një orë fillon ndeshja Angli – Kosovë, ndërsa “Dardanët” nuk e kanë lënë vetë kombëtaren në Southampton, shkruan Gazeta Express.

Gjatë ditës, tifozë të shumtë të Kosovës kanë kënduar rrugëve të Southamptonit dhe Londrës, duke kënduar.

Kosova të shtunën e ka mposhtur Republikën Ceke me rezultat 2:1 në stadiumin “Fadil Vokrri”.

Ndërsa në Grupin A, Kosova është e dyta me vetëm një pikë më pak se Anglia që kryeson grupin.