Fjalë Kyçe

Tirana në panik- Banorët dalin në rrugë pas tërmetit të fuqishëm

Tirana në panik- Banorët dalin në rrugë pas tërmetit të fuqishëm

Para një ore Tirana është goditur nga një tërmet i fuqishëm.

 Tërmeti i orës 22:08 minuta, me magnitudë 4.4 ballë ka alarmuar banorët e kryeqytetit, të cilët “kanë gjetur shpëtim” në rrugë.

Epiqendra ishte 10 kilometra në veri të qytetit bregdetar të Durrësit dhe 25 kilometra nga Tirana.

Shumica e tyre janë familjarë, ndërkohë prezente janë edhe forcat e policisë.

Më poshtë ju sjellim fotografitë që ka publikuar Top Channel.