Fjalë Kyçe

Lajm i mirë per bujqit e Kosovës

Lajm i mirë per bujqit e Kosovës

Moti edhe sot pritet të jetë me temperatura të larta, e në ditët në vijim priten reshje shiu, lajm i mirë për bujqit që përfunduan të mbjellat në këtë muaj,shkruan GazetaAlo.

Këtë e bëri të ditur, Besim Aliu, nga Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës përmes një postimi në Facebook.

“Edhe sot temperaturat e larta.Nga neser priten kushte tjera meteorologjike, ulje të lehta në fushat termike dhe reshje shiu të cilat do të jenë shumë të mirëseardhura për bujqësinë dhe sfera tjera të jetës” u shpreh Aliu./GazetaAlo/