Fjalë Kyçe

Transportonin dru ilegalisht, arretohet një person në Gjilan

Transportonin dru ilegalisht, arretohet një person në Gjilan

Dy persona të dyshuar në fshatin Zhegër të Gjilanit, kanë transportuar dru pa dokumente përcjellëse dhe me kamionët e tyre kanë bllokuar rrugën me gurë dhe drunj duke i penguar zyrtarët policorë në kryerje të detyrës .

Njëri prej tyre është ndaluar dhe me vendim të prokurorit drutë u janë konfiskuar ndërsa rasti vazhdon në procedurë të rregullt.

Rasti ka ndodhur pasditen e djeshme njofton Policia./Gazeta Alo/