Fjalë Kyçe

Tre djem me shtetësi gjermane kërcënojnë nënën në Fushë Kosovë

Tre djem me shtetësi gjermane kërcënojnë nënën në Fushë Kosovë

Tre shtetas gjermanë janë arrestuar të dielën në Fushë Kosovë, pasi kanë ofenduar dhe kërcënuar nënën e tyre, po ashtu shtetase e Gjermanisë.

Rasti ka ndodhur pasditen e së dielës në Fushë Kosovë, ndërkaq pas intervistimit.

Policia në raportin 24 orësh ka bërë të ditur se tre të dyshuarit janë dërguar në mbajtje pas intervistimit.

“Fushë Kosovë 06.06.2021 – 15:00. Janë arrestuar dy të dyshuar meshkuj shtetas Gjerman, pasi që kanë ofenduar dhe kërcënuar nënën e tyre viktimën femër shtetase e Gjermanisë. Me vendim të prokurorit, të dyshuari janë dërguar në mbajtje”, ka bërë të ditur policia.