Fjalë Kyçe

Treni i merr jetën 50 vjeçares

Treni i merr jetën 50 vjeçares

Policia njofton se një ngjarje e rëndë ka ndodhur në afërsi të fshatit Lazaren të Peqinit, aty ku një 50 vjeçare është gjendur e pajetë një 50-vjeçare.

50-vjeçarja me inicialet M.B dyshohet se mund të jetë aksidentuar nga treni që kalon në këtë zonë.

“Në aksin hekurudhor Peqin- Elbasan, në afërsi të fshatit Lazaren të Peqinit, është gjetur mbi shinat e trenit e dëmtuar dhe pa shenja jete shtetasja M.B., rreth 50 vjeçe.

Nga hetimet paraprake dyshohet se kjo shtetase mund të jetë aksidentuar nga treni që kalon në këtë zonë”, njofton policia.

Grupi hetimor vijon punën për sqarimin e plotë të rrethanave të ngjarjes.