Fjalë Kyçe

Trepça ‘89 mund pastër Gjilanin

Trepça ‘89 mund pastër Gjilanin

Trepça ‘89 ka mundur pastër Gjilanin 3:1 dhe kësisoj elipi bardhekuq ka përmbyllur me humbje ndeshjet kontrolluese në Shqipëri ku po i mbajnë përgaditjet parasezonale.

Fillimi i takimit dhe pjesa e parë foli në të mirë të Gjilanit, të cilit në minutën e 8-të arritën të krijojnë epërsinë në këtë takim, me autor Fiton Hajdarin i cili u asistua nga Shpend Asani.

Pjesa e dytë i takoi skuadrës së Trepçës 89, që arritën brenda sajë të realizojnë 3 gola nga Bujar Pllana, Engjëll Hoti dhe Arlind Shabani.

Të dy trajnerët provuan futbollistë të rinjë në këtë takim.