Fjalë Kyçe

Trepça – Fushë Kosova, ja si u mbyll ndeshja

Trepça – Fushë Kosova, ja si u mbyll ndeshja

Ka përfunduar dueli i fundit i javës së 17-të në Ligën e Parë ndërmjet Trepçës dhe Fushë Kosovës.

”Xehtarët” kanë triumfuar me rezultat 2-1 dhe kanë arkëtuar pikët plota.

Kështu mitrovicasit rehaton në mesin e tabëlës, ndërkohë “pampurat” tani rrezikojnë seriozisht mbijetesën.

Kujtomë që kjo ndeshje ishte shtyrë për të hënën, pasi që kishte mungesë uji në stadiumin “Adem Jashari”.