Fjalë Kyçe

U bë pjesë e audicioneve fshehurazi, njihuni me vëllain e vogël të Mevlanit

U bë pjesë e audicioneve fshehurazi, njihuni me vëllain e vogël të Mevlanit

‘Për’Puthen on Tour’, show veror ka mbyllur audicionet e hapura në qytetet më të mëdha në Shqipëri, Kosovë, Maqedoni dhe Malin e Zi.

‘Përputhen on Tour” këtë të dielë transmetoi audicionet e zhvilluara në qytetin e Elbasanit.

Një numër i madh fansash pritën organizatorët dhe protagonistët e emisionit më të ndjekur në Shqipëri, ndërsa surpriza e këtyre audicioneve ishte pjesëmarrja e vëllait të Mevlan Shabës, një ndër konkurrentët më të spikatur të sezonit të kaluar.

Artan Shaba ushtron profesionin e parukierit prej shtatë vitesh dhe ka jetuar në Tiranë për shumë vite, ndërsa së fundmi është zhvendosur në Gjermani, ku edhe punon.

Ai u shpreh se dëshiron të marr pjesë në emisionin e ardhshëm dhe nuk ka dashur kurrë të përfitojë nag fama e Mevlanit.
Mesa duket kjo ishte një surprizë edhe për gjithë panelin!

Olsa: Njiheni ju të dy?

Mevlani: Në fakt nuk ngjajmë shumë. Ore plaka e ka marr vesh që ti ke ardh për audicione këtu?

Bora: Ua vëllai jot, ua nuk ngjani fare.

Mevlani: Tani ka ardh nga Gjermania dhe sa herë i thoja futu në ‘Përputhen’ dhe thoshte nuk hy kurrë dhe ja ku e sheh sot!

Kemi gjashtë vite diferencë dhe i ngjiten femrat shumë këtij, është pak e çuditshme.

Ndërkohë që jemi në tavolinë me tre goca, katër orë me i gjujt unë por nuk guxoj ti them diçka se më vjen zor, ndërkohë byrazeri i ka marrë numrin.