Fjalë Kyçe

U humbi ekipi i zemrës, tifozët e ngrehin zhag portierin e Anglisë

U humbi ekipi i zemrës, tifozët e ngrehin zhag portierin e Anglisë

Portieri i Anglisë dhe Evertoniot, Jordan Pickford shihet se është përfshirë në një sherr në rrugë në Sunderland gjatë fundjavës.

Pickford, i cili kaloi 15 vjet në Sunderland para se të bashkohet me Evertonin në 2017, thuhet se e ka shikuar në televizion ndeshjen ku ish-klubi i tij humbi finalen e trofeut EFL ndaj Portsmouth në një penallti të dielën.

Më vonë gjatë ditës, ai thuhet se u zu në skena të dhunshme në Sunderland. Në pamjet e ndara në mediat sociale, Pickford shihet duke u zvarritur nga vendi i ngjarjes.