Fjalë Kyçe

Uran Ismaili feston ditëlindjen e 41-të teksa përballet me COVID-19

Uran Ismaili feston ditëlindjen e 41-të teksa përballet me COVID-19

Ish-ministri i Shëndetësisë, Uran Ismaili po feston sot ditëlindjen e tij të 41-të, por kësaj radhe pak më ndryshe, pasi është infektuar me virusin COVID-19.

Në një foto të publikuar në rrjetin social Instagram, Ismaili e ka përshkruar si ditëlindjen më të qetë deri tani dhe ka thënë se dëshira e tij për këtë vit dihet.

“Ditëlindja ma e qetë ndonjëherë. 41 vjet. Covid19 pozitive por duke e luftu. E dëshira po dihet”, ka shkruar Ismaili.