Fjalë Kyçe

Varroset ish-luftëtari Halim Tolaj

Varroset ish-luftëtari Halim Tolaj

Sot është varrosur ish-luftëtari Halim Tolaj.

Komuna e Deçanit bashkë me OVL të UÇK-së organizuan mbledhje komemorative, me rastin e vdekjes së Tolajt.

Varrimi i të ndjerit u bë në ora 13:00 në Kompleksin e Varrezave të Dëshmorëve në Deçan.

Tolaj u varros me nderime të larta shtetrore.

Kryeministri Ramush Haradinaj, ishte i pranishëm në këtë varrim.

“Burrë i rrallë, që qëndroi i paluhatur në parimet shqiptare dhe jetën e vuri në shërbim të vendit e të lirisë. Pusho i qetë, bashkëluftëtari ynë Halim Tolaj” , ka thënë Haradinaj.