Fjalë Kyçe

Vdes 19-vjeçari nga Kosova: U therr me thikë në kufirin Kroaci-Serbi

Vdes 19-vjeçari nga Kosova: U therr me thikë në kufirin Kroaci-Serbi

Një 19-vjeçar nga Kosova është therrur me thikë në kufirin Kroaci-Serbi.Pas plagëve të marrë ai ka gjetur vdekjen.
Ngjarja ka ndodhur në fshatin Batrovc, raporton mediumi serb “Blic”.

Mësohet se 19-vjeçari nga Kosova ishte me një shok të tij gjatë kohës kur u sulmuan nga një emigrant, që dyshohet të jetë nga Afganistani.

Shoku i tij arriti të ikte nga sulmuesit, por 19-vjeçari pësoi lëndime të rënda nga thika dhe nuk u bëri ballë plagëve. I mbijetuari arriti ta identifikonte sulmuesin.

Policia ka thënë se është duke punuar intensivisht për zbardhjen e vrasjes dhe janë në kërkim të autorëve.