Fjalë Kyçe

Vdes një ish-ushtar i UÇK-së

Vdes një ish-ushtar i UÇK-së

Një ish-ushtar i UÇK-së ka vdekur mëngjesin e sotëm.

Lajmin për vdekjen e tij e ka dhënë kryetari i Skenderajt, Fadil Nura.

“Mëngjesi i sotëm zbardhi me lajmin pikëllues për vdekjen e një njeriu të devotshëm, të një luftëtari sypatrembur të lirisë së Kosovës, të dashur për të gjithë ne që e njohëm dhe bashkëpunuam, për të na mbetur të pavdekshme kujtimet nga jeta e tij! Lamtumirë, Bal!”, ka shkruar Nura.

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=729355732096270&set=a.563758701989308&type=3