Fjalë Kyçe

Vdesin dy pacientë në Spitalin e Gjilanit, njëri ishte i konfirmuar me COVID-19

Vdesin dy pacientë në Spitalin e Gjilanit, njëri ishte i konfirmuar me COVID-19

Dy pacientë kanë vdekur sonte në Spitalin e Përgjithshëm të Gjilanit. Njëri nga ta kishte dalë pozitiv në testin për koronavirus, ndërkaq tjetri ishte në pritje të rezultateve.

Kështu ka bërë të ditur për Gazetën Sinjali, drejtoi klinik i Spitalit të Gjilanit, Ukshin Ismajli.

“Sonte kanë vdekur dy pacientë në spitalin tonë. Njëra nga viktimat është nga Kamenica, e cila është konfirmuar me koronavirus. Ndërkaq pacienti tjetër është nga Vitia dhe ka qenë në pritje të rezultateve”, ka thënë Ismajli.