Fjalë Kyçe

Veseli: Haradinaj, Agani dhe Jashari kishin qëllim lirinë e Kosovës

Veseli: Haradinaj, Agani dhe Jashari kishin qëllim lirinë e Kosovës

Kryetari i Kuvendit të Kosovës Kadri Veseli, ka përkujtuar në përvjetorin e vrasjes së tyre dëshmorët Luan Haradinaj dhe Artim Berisha, si dhe profesorin Fehmi Agani.

Përmes, një postimi në profilin e tij në Facebook, Veseli ka shkruar se që të tre kishin një qëllim e që ishte Liria e Kosovës, shkruan Gazeta Alo.

Postimi i tij i plotë:

“Luan Haradinaj, Fehmi Agani, Artim Jashari. Një datë, tri rënie, një qëllim: Liria e Kosovës!/Gazeta Alo/