Fjalë Kyçe

Veseli: Shteti ynë ka lindur për të qëndruar përgjithmonë gardian i lirisë dhe pavarësisë së Kosovës

Veseli: Shteti ynë ka lindur për të qëndruar përgjithmonë gardian i lirisë dhe pavarësisë së Kosovës

Shteti ynë ka lindur për të qëndruar përgjithmonë gardian i lirisë dhe pavarësisë së Kosovës.

Kështu i uron qytetarët e Kosovës, kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli.

Përmes një postimi në profilin e tij në Facebook, ku edhe e ka bashkëngjitur një fotografi ka shkruar lavdi atyre që ranë për këtë ditë të madhe, shkruan Gazeta Alo.

Postimi i tij i plotë:

Shteti ynë ka lindur për të qëndruar përgjithmonë gardian i lirisë dhe pavarësisë së Kosovës. Urime Dita e Pavarësisë. Lavdi atyre që ranë për këtë ditë të madhe./Gazeta Alo/