Fjalë Kyçe

Vetura godet dy këmbësorë, njëri në gjendje të rëndë

Një aksident ka ndodhur paraditen e së mërkurës në aksin rrugor Elbasan-Peqin.

Një makinë ka përplasur një çift këmbësorësh.

Mjeti me drejtues shtetasin M.B. ka aksidentuar dy shtetas (bashkëshortë), të cilët janë dërguar në spital për ndihmë mjekësore.

Gruaja ndodhet në sallën e operacionit në gjendje të rëndë, shkruan tch.

Grupi hetimor ndodhet në vendgjare dhe po punon për zbardhjen e shkakut të aksidentit.