Fjalë Kyçe

Vitia e Rama zyrtarisht në balotazh për Prishtinën

Vitia e Rama zyrtarisht në balotazh për Prishtinën

Ka përfunduar procesi i numërimit të votave në Prishtinë dhe zyrtarisht kandidati i Lëvizjes Vetëvendosje, Arben Vitia dhe ai Lidhjes Demokratike, Përparim Ramam shkojnë në balotazh.

Vitia në këtë proces ka grumbulluar 42.33 përqind të votave ndërkaq Përparim Rama 29.35 përqind.