Fjalë Kyçe

Vitia tregon kur do të arrijë stoku tjetër i vaksinave Pfizer

Vitia tregon kur do të arrijë stoku tjetër i vaksinave Pfizer

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia ka thënë se janë në momentet përfundimtare për fillimin e vaksinimit masiv. Vitia përmes një postimi në Facebook tha se së shpejti mbërrin në Kosovë kontigjenti i parë i vaksinave Pfizer nga sasia që ka kontraktuar Kosova.

“Së shpejti mbërrin dhe kontigjenti i parë i vaksinave Pfizer nga sasia që ka kontraktuar Republika e Kosovës. Kështu shpresoj dhe besoj që do ta kemi një vjeshtë e dimër më të sigurtë dhe që më të dashurit tanë do të jenë më të mbrojtur.Ju lutem si çdo herë: ndiqni dhe informohuni në njoftimet zyrtare të Ministrisë së Shëndetësisë për mënyrën, kohën dhe kriteret e vaksinimit”, ka shkruar Vitia.

Postimi i plotë:

Jemi në momentet përfundimtare të parapërgatitjeve për nisjen e vaksinimit masiv në të gjithë vendin tonë.

Pas shumë sakrificave, humbjeve e vështirësive të këtij viti që lamë pas, kemi mbërritur tanimë në një stacion të ri nga ku mund të nisim rrugëtimin tonë drejt imunizimit.

I kemi siguruar vaksinat, i kemi bërë përgatitjet. Së shpejti mbërrin dhe kontigjenti i parë i vaksinave Pfizer nga sasia që ka kontraktuar Republika e Kosovës.

Kështu shpresoj dhe besoj që do ta kemi një vjeshtë e dimër më të sigurtë dhe që më të dashurit tanë do të jenë më të mbrojtur.

Ju lutem si çdo herë: ndiqni dhe informohuni në njoftimet zyrtare të Ministrisë së Shëndetësisë për mënyrën, kohën dhe kriteret e vaksinimit.

Ju falenderoj të gjithëve për besimin dhe solidaritetin e treguar prej shkurtit të vitit 2020. Falenderime nga zemra të gjithëve që ndihmuan në sigurimin e vaksinave! Ecim tutje, për më mirë dhe më sigurtë!