Fjalë Kyçe

Votoni për Xhakën! Është ora që tifozët shqiptarë t’i japin një dorë “luanit” kuqezi

Votoni për Xhakën! Është ora që tifozët shqiptarë t’i japin një dorë “luanit” kuqezi

Te Bazeli krenohen me Taulant Xhakën! Futbollisti i Kombëtares shqiptare është nominuar për golin më të bukur të vitit në Superligën zvicerane.

Perla e “luanit” kuqezi në sfidën ndaj Jang Bojsit është në listën e golave më të bukur të shënuar në vitin kalendarit 2018, teksa klubi zviceran iu bën thirrje të gjithë fansave që të votojnë për golin e Xhakës.

Linku i golit është publikuar edhe nga mesfushori shqiptar në rrjetet sociale, teksa kërkon ndihmën e të gjithë tifozëve shqiptarë, për ta fituar këtë çmim! Është momenti që të gjithë tifozët shqiptarë anë e mbanë botës, të tregojnë veten dhe t’i japin një dorë Xhakës duke votuar, raportojnë mediet shqiptare.