Fjalë Kyçe

Vrasja e dyfishtë në Pejë, i plagosuri ndalohet për 48 orë

Vrasja e dyfishtë në Pejë, i plagosuri ndalohet për 48 orë

Vëllau i Astrit Ademaj që mbeti i plagosur në vrasjen e dyfishtë mbrëmë në Pejë është ndaluar për 48 orë.

Lajmin e ka konfirmuar zëdhënësi i Prokurorisë në Pejë, Shkodran Nikçi, i cili tha se ndaj të njëjtit do të bëhet kërkesa për paraburgim.

Ndryshe kandidati i PDK-së për kryetar të Pejës, Astrit Ademaj dhe zyrtari i kësaj partie, Blerand Kadrijaj, kanë mbetur të vdekur pas një incidenti të armatosur që ka ndodhur mbrëmë në Pejë.

Trupat e pajetë janë dërguar në obduksion në Institutin e Mjekësisë Ligjore. Për këtë arsye familjarët e të ndjerëve kanë thënë për Klan Kosova që nuk dihet se a do të mbahet varrimi sot, pasi trupat ende nuk i janë dorëzuar atyre psi ende po i kryhet obduksioni.