Fjalë Kyçe

Vritet një person në Pejë

Vritet një person në Pejë

Një person është vrarë nga të shtënat me armë zjarri në rrugën “Gjon Gazulli” në Pejë.

Lajmin për Telegrafin e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë së Kosovës për rajonin e Pejës, Fadil Gashi.

Ai ka thënë se vdekjen e viktimës e ka konstatuar mjeku kujdestar në vendin e ngjarjes.

“Konfirmohet se rreth orës 15:36 minuta policia është njoftuar se në rrugën “Gjon Gazulli” në Pejë ka të shtëna me armë zjarri, ku pasi i janë përgjigjur rastit kanë hasur në një person i cili ka qenë i lënduar nga arma e zjarrit. Ambulanca ka dalur në vendin e ngjarjes dhe mjeku kujdestar ka konstatuar vdekjen e viktimës”, tha Gashi.