Fjalë Kyçe

Xherdan Shaqiri uron Kosovën për 11 vjetor

Xherdan Shaqiri uron Kosovën për 11 vjetor

Xherdan Shaqiri ka uruar për pavarësinë e Kosovës nëpërmjet një fotografie të publikuar në Instagram.

Futbollisti shqiptar i cili luan për ekipin Liverpool, Xherdan Shaqiri, urimin e tij për ditëlindjen e 11-të të Kosovës e ka ndarë me ndjekësit e tij në Instagram, shkruan lajmi.net.

Shaqiri në Instastory e ka publikuar një fotografi në të cilën shihet flamuri i Kosovës e mbi të disa fjalë.

“Kosova 11 vjet pavarësi, Kosovan der dhe detyrë, urime Kosovë”, shkruan mbi foton e publikuar nga Shaqiri.