Fjalë Kyçe

Yjet e IPKO Superligës dhe Ligës së Parë, parashikojnë rezultatin e sfidës, Liverpool–Barcelona

Yjet e IPKO Superligës dhe Ligës së Parë, parashikojnë rezultatin e sfidës, Liverpool–Barcelona

Liverpooli dhe Barcelona do të përballen nesër në ndeshjen e kthimit gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve.

Disa nga yjet e IPKO Superligës dhe Ligës së Parë së Kosovës ekskluzivisht për Gazetën Alo kanë parashikuar rezultatin nga kjo super sfidë.

Ky është parashikimi i futbollistëve kosovar.

Gentrit Dumani (futbollist i Flamurtarit)
Liverpooli – Barcelona 2:1

Kastriot Rexha(futbollist i Feronikelit)
Liverpooli – Barcelona 1:1

Behar Maliqi (futbollist i Llapit)
Liverpooli – Barcelona 1:3

Festim Alidema (futbollist i Llapit)
Liverpool – Barcelona 1:2

Armend Thaqi (futbollist i Prishtinës)
Liverpooli – Barcelona (kualifikohet Barcelona)

Dren Gashi (futbollist i Ferizajit)
Liverpool – Barcelona 2:1

Visar Gojnovci (futbollist i Fushë Kosovës)
Liverpooli – Barcelona 0:2.

Daut Maxhuni (futbollist i Vushtrrisë)
Liverpooli – Barcelona 2:0

Samir Sahiti (futbollist i Vëllaznimit)
Liverpooli – Barcelona 1:3

Përballja e kampionëve luhet nesër (e martë) me fillim nga ora 21:00.

Ndeshja e parë e zhvilluar në Camp Nou ka përfunduar me fitoren e Barcelonës me rezultatin 3:0. /Gazeta Alo.