Fjalë Kyçe

Zbulohen emrat e tre të lënduarve në aksidentin e Gjilanit që po trajtohen në QKUK

Zbulohen emrat e tre të lënduarve në aksidentin e Gjilanit që po trajtohen në QKUK

Tre persona të lënduar nga aksidenti në Gjilan janë duke u trajtuar në Qendrën Emergjentë në Prishtinë.

Naser Syla, mjeku kujdestar, ka thënë se personat kanë lëndime të rënda, por gjendja e tyre është stabile.

“Lëndime kanë në kokë dhe në kraharor, për pak pritet të që të njëjtiti t’i dërgojmë në klinikat adekuate për trajtim të mëtutjeshëm”, ka thënë ai para mediave.

“Personat e sjell janë dy femra dhe një mashkull, Lumnie Sahiti (1972), Fatime Islami (1936) dhe Naser Nuhiu (1967)“.