Fjalë Kyçe

Zgjedhjet e 17 tetorit, kështu votoi mërgata kosovare për Vushtrrinë

Zgjedhjet e 17 tetorit, kështu votoi mërgata kosovare për Vushtrrinë

Arsim Rexhepi – kandidat i VV-së për kryetar të Vushtrrisë ka marrë më së shumti vota me postë në atë komunë.

Ai ka marrë 37 vota, katër më shumë se Xhafer Tahiri i LDK-së.

Ndërsa Ferit Idrizin e PDK-së e kanë votuar vetëm 10 mërgimtarë.

Më 14 nëntor, në balotazh për Vushtrrinë janë Ferit Idrizi PDK dhe Xhafer Tahiri LDK.