Fjalë Kyçe

Zgjedhjet në LDK, s’ka kandidatura zyrtare deri në mbajtjen e Kuvendit

Zgjedhjet në LDK, s’ka kandidatura zyrtare deri në mbajtjen e Kuvendit

Procesi zgjedhor në LDK tani sapo ka filluar dhe zyrtarisht askush nuk ka shpallur kandidaturën për kryetar të kësaj partie.

Kjo u bë e ditur nga nga zëdhënësi i LDK-së, Besian Mustafa.

Sipas tij, kandidaturat zyrtarisht shpallen në Kuvendin e LDK-së.

Kujtojmë se tash e disa kohë, shumë zyrtarë të LDK-së kanë paralajmëruar se në krye të këtij të subjekti do të vij një kryetar i ri.

Jo pak zyrtarë nga ky subjekt kanë shprehur haptaz ambiciet e tyre për të udhëhequr me partinë më të madhe opozitare.