Fjalë Kyçe

Zjarr pranë një pompe derivatesh, në Fushë-Kosovë

Zjarr pranë një pompe derivatesh, në Fushë-Kosovë

Është përfshirë nga zjarri një reklamë  në një pompë derivatesh në Komunën e Fushë-Kosovës.

Nga video shihet se si nga zjarri është shkaktuar tym i madh aty rrotull, ndërsa ajo është e vendosur fare pranë ndërtesave dhe  semaforit, një pikë kjo mjaft e frekuentuar nga qytetarët, kur kemi parasysh se në anën e kundërt të saj ndodhen qendra tregtare e një kolegj privat, raporton IndeksOnline.

Nuk dihen shkaqet e këtij zjarri, ndërsa shihet se punëtorët e saj përpiqeshin ta ndalnin vetë zjarrin.