Fjalë Kyçe

Zyrtare: Agim Zeka prezantohet te Drita

Zyrtare: Agim Zeka prezantohet te Drita

Drita ka bërë një tjetër goditje të madhe në afatin kalimtar veror.

Skuadra gjilanase ka arritur ta fitoj garën me Prishtinën për sulmuesin Agim Zeka, që gjithashtu ishte e interesuar për lojtarin.

22-vjeçari rikthehet në futbollin kosovar pas një aventure disa vjeçare në Evropë.

Ai ishte fillimisht pjesë e Skënderbeut, para se të luante te Lille në Francë, Varzim e Leixoes në Portugali, Excel Mouscron në Belgjikë dhe së fundmi te Austria e Vjenës.


Zeka ka qenë pjesë e rregullt e grupmoshave të Shqipërisë, ku ka luajtur nga U17 deri më U21.

Sulmuesi i talentuar prishtinas ka nënshkruar kontratë dy vjeçare me Dritën, ku pritet të jetë një përforcim i madh për repartin ofensivë.