Fjalë Kyçe

ZYRTARE: Derbi Drita – Gjilani luhet këtë ditë

ZYRTARE: Derbi Drita – Gjilani luhet këtë ditë

Ndeshja derbi e kësaj jave ndërmjet Dritës dhe Gjilanit e cila ishte paraparë të zhvillohet ditën e diel është zhvendosur për ditën e shtunë, shkruan GazetaAlo

Lajmin e ka konfirmuar skuadra e Dritës në faqen zyrtare të klubit.

Ky është njoftimi i klubit nga Gjilani.

NJOFTIM:

NDESHJA ZHVENDOSET TË SHTUNËN

Ndeshja në mes të klubit tonë FC DRITA vs SC Gjilani e paraparë të luhet të dielen, është zhvendos për ditën e shtunë!
Shkaku i ndërrimit të ditës është festa e pavarësisë së Kosovës si dhe sygjerimet nga policia e Kosovës për një mbarëvajtje më të mirë në aspektin e sigurisë!

FC DRITA E falënderon policiën e Kosovës për bashkëpunim dhe përkujdesin ndaj qytetarëve tanë!

FC DRITA⚪️🔵./GazetaAlo