Fjalë Kyçe

Zyrtare: Mazraoui te Bayern Munich

Zyrtare: Mazraoui te Bayern Munich

Bayern Munich kanë konfirmuar përforcimin e parë në merkaton e verës.

Kampionët e Bundesliga, Bayern Munich kanë konfirmuar transferimin e mbrojtësit të djathtë, Noussair Mazraoui.

Lojtari i Ajax Amsterdam ka firmosur kontratën me bavarezët dhe do të jetë në ‘Allianz Arena’ deri në vitin 2026.

24 vjeçari kaloi si transferim i lirë, pasi mbaroi kontratën e tij me Ajax.

Mazraoui mbylli aventurën e tij tek Ajax duke u kurorëzuar me titullin e kampionit të Eredevisie.