Fjalë Kyçe

ZYRTARE: Nga data 15 qershor do të lejohet organizimi i dasmave

ZYRTARE: Nga data 15 qershor do të lejohet organizimi i dasmave

Përfaqësuesit e Odës së Hotelierisë dhe Turizmit të Kosovës kanë përfunduar takimin me Ministrin e Shëndetësisë, Arben Vitia.

Pas takimit, përfaqësuesit e OHT-së kanë thënë se pas një pune të jashtëzakonshme pritet që me datën 15 qershor të nisin ahengjet dhe dasmat, shkruan lajmi.net.

Deri në datën 15 do të punohet në një manual i cili do të ndiqet nga bizneset për të parë se si do të punohet për organizimin e dasmave, klubeve dhe pishinave.