Fjalë Kyçe

Zyrtare: Sead Kolasinac largohet nga Arsenal, i bashkohet skuadrës së Marseille

Zyrtare: Sead Kolasinac largohet nga Arsenal, i bashkohet skuadrës së Marseille

Skuadra e Marseille ka bërë një lëvizje interesante në merkaton e janarit.

Skuadra franceze ka siguruar një transferim të mbrojtësit boshnjak të Arsenal, Sead Kolasinac, përcjell lajmi.net.

Mbrojtësi i majtë do t’i bashkohet skuadrës së Marseille pas një aventurë me ‘Gunners’.

Arsenal do të lirohet nga një pagë e konsiderueshme që siguronte Kolasinac dhe mund të bëjë lëvizje të tjera në merkato.

Kolasinac do ta ketë numrin 23 te skuadra e Marseille.