Fjalë Kyçe

10 gjërat më të kërkuara në Google për vitin 2018

10 gjërat më të kërkuara në Google për vitin 2018

Google ka publikuar një listë me gjërat më të kërkuara për vitin 2018, përfshirë këtu filmat më të suksesshëm, VIP-at më të njohur, ngjarjet më të bujshme etj. Sigurisht që lista vlen vetëm për Shtetet e Bashkuara të Amerikës, megjithëse me zhvillimet e ditëve të sotme, s’mund të themi që s’janë tregues edhe për Europën dhe jo vetëm.

Sigurisht që Kupa e Botës nga FIFA – Rusi 2018 do të ishte padyshim ngjarja më e kërkuar për vitin 2018, e ndjekur nga uragani Florence që goditi qytetin bregdetar të Wilmington-it në Karolinën e Veriut, për t’u përhapur më pas në të tjera zona.

Vdekja e reperit Mac Miller si pasojë e toksicitetit të përzierjes së fentanilit (ilaç kundër dhimbjes që përdoret zakonisht për anestezi), kokainës dhe alkoolit, ishte një tjetër ngjarje e bujshme, e cila renditet në vendin e tretë.

Lista finale:

 1. World Cup
 2. Uragani Florence
 3. Mac Miller
 4. Kate Spade
 5. Anthony Bourdain
 6. Black Panther
 7. Mega Millions Results
 8. Stan Lee
 9. Demi Lovato
 10. Zgjedhjet elektorale

 

Filmat:

 1. Black Panther
 2. Incredibles 2
 3. Deadpool 2
 4. Avengers: Infinity War
 5. A Quiet Place

 

Aktorët:

 1. Logan Paul
 2. Bill Cosby
 3. Sylvester Stallone
 4. Pete Davidson
 5. Michael B. Jordan

 

Njerëzit:

 1. Demi Lovato
 2. Meghan Markle
 3. Brett Kavanaugh
 4. Logan Paul
 5. Khloe Kardashian

 

Vdekjet:

 1. Mac Miller
 2. Kate Spade
 3. Anthony Bourdain
 4. Stan Lee
 5. Aretha Franklin

 

Muzika:

 1. Demi Lovato
 2. Eminem
 3. Ariana Grande
 4. Rick Ross
 5. Cardi B

 

Këngët:

 1. Bohemian Rhapsody
 2. This Is America
 3. Baby Shark
 4. God’s Plan
 5. Killshot

 

Dasmat:

 1. Dasma mbretërore [Prince Harry dhe Meghan Markle]
 2. Dasma e Priyanka Chopra-s me Nick Jonas
 3. Dasma e princeshës Eugenie-s me Jack Brooksbank
 4. Dasma e Kat Von D me Rafael Reyes
 5. Dasma e Deepika Padukone me Ranveer Singh