Fjalë Kyçe

10-vjeçari nga Kosova, vozit si ‘i çmendur’

10-vjeçari nga Kosova, vozit si ‘i çmendur’

Një vozitje interesante ka ndodhur diku në Kosovë, nga një vogëlush 10 vjeçar.

Në një video të postuar nga një person në rrjetet sociale, shihet një fëmijë duke e vozitur një veturë Volksawagen në mënyrë të vrullshme në vend.

Sipas personit që e ka postuar videon, djaloshi është vetëm 10 vjeç dhe duket që ai është ndjerë shumë krenar me këtë vozitje të këtij vogëlushi.

Ligji i Kosovës i ndalon personat nën moshën 18 vjeçare që të vozisin veturat, madje edhe këta persona duhet të kenë patentë shofer.

Ky nuk është rasti i parë, kur një fëmijë vozit një veturë në Kosovë.