Fjalë Kyçe

23 persona kanë humbur jetën nga tornado në SHBA

23 persona kanë humbur jetën nga tornado në SHBA

23 njerëz kanë humbur jetën pas një shpërthimi të tornados që goditi shtetin e Alabamës të SHBA-ve.

Shtatë anëtarë të një familjeje ishin midis 23 viktimave të identifikuara.

Çdo viktimë, duke përfshirë katër fëmijë, u gjetën në afërsi të shtëpive të tyre, thonë ekuipazhet e shpëtimit.

Viktimat ishin në të moshave 6 deri në 89 vjeçare, ndërsa të zhdukur mbesin edhe tetë persona dhe ka frikë se numri i të viktimave mund të rritet, thonë zyrtarët.

Ndërkaq, i mbijetuari që humbi shtatë anëtarët e familjes së tij është ndihmuar financiarisht për ceremoninë e varrimit.