Fjalë Kyçe

SBASHK ndërpren grevën, këtë ditë fillon mësimi

SBASHK ndërpren grevën, këtë ditë fillon mësimi

Mësimi për të gjithë nxënësit fillon të hënën.

Kështu ka bërë të ditur kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli përmes një postimi në profilin e tij në Facebook, shkruan Gazeta Alo.

“Urime mësimdhënës dhe nxënës të dashur! Mësimi fillon të hënën”, ka shkruar Veseli.

Mirëpo, nuk ka treguar se çfarë marrëveshje është arritur me SBASHK-un.

Si pasojë e grevave në arsim, mësimi nuk është mbajtur për tri javë./Gazeta Alo/