Fjalë Kyçe

Ndahet buxheti për rrugën me katër korsi Rahovec-Xërxë

Ndahet buxheti për rrugën me katër korsi Rahovec-Xërxë

Ministri i Infrastrukturës, Pal Lekaj ka njoftuar se Rahoveci nga sot ka të ndarë buxhetin për ndërtimin e rrugës me katër korsi nga Rahoveci deri në Xërxë.

Buxheti për këtë projekt do të jetë 3.4 milionë euro shkruan Gazeta Alo.

Postimi i tij i plotë:

“Për këtë projekt 3.4 milionë euro, nënshkruam memorandum mirëkuptimi me kryetarin e kësaj komune Smajl Latifi. Ministria e Infrastrukturës dhe Transportit zoton mjetet ndërsa komuna është përgjegjëse për procedurat. Presim implementim korrekt të projektit”, ka shkruar ai në Facebook./Gazeta Alo/

Fotografia e Pal Lekaj

Fotografia e Pal Lekaj