Fjalë Kyçe

Akademi përkujtimore për aktorin Blerim Peci

Akademi përkujtimore për aktorin Blerim Peci

Nesër bëhen një vit prej se aktori Blerim Peci nuk është më në mesin tonë.

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Gashi, nesër duke filluar nga ora 18:00 në Teatrin Kombëtar do të organizon akademi përkujtimore në një vjetorin e vdekjes së tij, njofton Klan Kosova.

Aktori vdiq një vit më parë nga një sëmundje e rëndë në mëlçi.

Blerim Peci ishte i njohur për një varg serish humoristike, kurse së fundi kishte luajtur në serinë televizive “Vikendi”.