Fjalë Kyçe

Aliu mbron këshilltarin e tij: A po doni me marrë n’qafë një djalë të ri e me lidhë veç pse është i shkathët

Aliu mbron këshilltarin e tij: A po doni me marrë n’qafë një djalë të ri e me lidhë veç pse është i shkathët

Sonte në emisionin Pressing në T7, i ftuar është Ministri i Mjedisit, Planifikimit Hapësinor dhe Infrastrukturës, Liburn Aliu.

Aliu edhe një herë ka mbrojtur këshilltarin e tij Florent Ramqaj. Aliu thotë se Ramqaj po goditet vetëm për shkak të shkathtësive të tij në punë.

Tha se masa ndaj Ramqajt do të merrte po të vërtetohej fajësia e tij nga organet e rendit.

“Nëse doni me marrë në qafë një djalë pse kryen punë mirë, veç pse është i VV’së e pse tash duhet me dënuar, nuk keni të drejtë”, tha Aliu.

“Po të dalë ashtu (nga Prokuroria) po natyrisht që marrim masa. Atëherë po, ama kështu me këto shigjeta….”, tha ai.