Fjalë Kyçe

Arrestohet nëna amerikane në lidhje me 9-vjeçaren e gjetur pa shenja jete në çantë

Arrestohet nëna amerikane në lidhje me 9-vjeçaren e gjetur pa shenja jete në çantë

Nëna e Trinity Loves Jones, një vajzë 9-vjeçare, trupi i së cilës u gjet në një çantë të kuqe në periferi të Los Anxhelosit më parë këtë muaj, u regjistrua si e dyshuara e dytë për vrasjen e fëmijës.

Autoritetet thonë se Taquesta Graham, 28 vjeç, u ekstradua në Los Anxheles nga Teksasi më 14 mars. Akuzat pritet të dorëzohen të mërkurën, sipas Departamentit të Policisë Rajonale të Los Anxhelosit.

I dashuri i Grahamit, Emiel Hunt, për të cilin autoritetet thonë se ka një dënim për abuzimin e fëmijëve në San Diego në vitin 2005, është akuzuar për vrasjen e Jones. Hunt u gjet duke fjetur në makinën e tij në afërsi të Aeroportit Ndërkombëtar të San Diegos më 9 mars, sipas zyrtarëve policorë.

Ndërkohë që detektivët e vrasjes së sherifit kishin hetuar rastin, Hunt dhe Graham u ndaluan në orën 6 të mëngjesit të 8 marsit në një pikë kontrolli të patrullimi kufitar në Hudspeth County të Teksasit.

“Graham u arrestua me një urdhër të tjetër dhe Hunt u lirua”, thuhet në deklaratën e Departamentit të Policisë, ku shtohet se hetuesit në Los Anxhelos nuk ishin në dijeni për arrestimin.

Pasi Graham u arrestua, Hunt filloi të kthej përsëri në Kaliforni, thanë zyrtarët.

Ata ishin të pastrehë pak para vdekjes së vajzës dhe jetonin në një motel në Santa Fe Springs ose në automjetin e tyre.

“Trinia ishte princesha jonë”, tha kushëriri i Jones, Sytrice Oldham-Edmond.

“Familja ime dhe unë jemi të shkatërruar nga humbja e saj, ajo nuk e meritonte këtë gjë, ajo nuk meritonte të hidhej si plehra”, tha Oldham-Edmond, shkruan “Daily Mail”, transmeton GazetaExpress.