Fjalë Kyçe

Babai gjakatar vret gruan dhe vajzën 10-vjeçare derisa po festonin ditëlindjen

Babai gjakatar vret gruan dhe vajzën 10-vjeçare derisa po festonin ditëlindjen

Një burrë u arrestua me dyshimin për vrasjen e vajzës së tij 10-vjeçare dhe gruas së tij në ditëlindjen e 49-të të saj.

Noel Chambers, 57-vjeçar, u kap nga policia të martën mbrëma pas një mandati arresti. Ai akuzohet se ka sulmuar bashkëshorten e tij, Lorrice Harris dhe vajzën e tyre gjatë fundjavës.

Burri u kap afër një stacioni të zjarrfikësve në Miami, Florida. Zjarrfikësit po ktheheshin në stacion nga një rast intervenimi kur e njohën burrin dhe e njoftuan policinë, raporton ABC News, përcjell Gazeta Alo.

Policia iu përgjigj një thirrje të raportuar në shtëpinë e çiftit në Miami Gardens, rreth 17 milje në veriperëndim të Miamit, në orën 11:30 të shtunën.

Zyrtarët gjetën trupat e Shayla Chambers dhe nënës së saj Brenda banesës, njoftoi policia. Shayla u gjet e shtrirë në shtratin e saj dhe Harris u gjet në verandën e pasme të shtëpisë.

Vajza më e moshuar e çiftit, 29-vjeçarja Shanalee Chambers, arriti të ikte dhe u drejtua në spital me plagë të therjes.

Shefja e policiasë Delma Noel-Pratt foli për natyrën “e tmerrshme” të skenës së krimit në një konferencë shtypi të hënën.

“Kjo skenë ishte e tmerrshme. Ishte thjesht zemërthese për të parë se çfarë ndodhi në atë vend”, tha Noel-Pratt. “Këta dy persona nuk e meritonin këtë.

“Vajza e tij më e moshuar nuk e meritonte të ishte në spital tani, duke u përpjekur të shërohej nga plagët që ajo mori nga hanxhari.

“Nëse ai mund ta bëjë këtë me gruan e tij dhe vajzën e tij 10-vjeçare, ai do ta bëjë atë me këdo tjetër”, shtoi ajo.

Anëtarët e familjes së Harris gjithashtu folën me gazetarët të hënën pasi ata bën lutje për ndihmën e publikut në gjetjen e Chambers, i cili njihej me pseudonimin “Masivi”.